Aktuality
Speciální nabídka - sleva 10 % při společné objednávce omítek, podlah a sádrokartonu.

Pro ukázku aplikace strojních omítek nás prosím kontaktujte s předstihem dvou týdnů.

Hledáme omítkáře na strojní sádrové omítky.
Naše služby
 • strojní omítky a stěrky
 • montáž sádrokartonu
 • akustické a minerální podhledy
 • lité anhydritové podlahy
 • obkladačské práce
 • malířské a natěračské práce
Certifikace
Kontakujte řemeslníky

* Vaše jméno:

* Váš e-mail:

* Váš telefon:

* Text zprávy:

* Opište kód z obrázku:

* - povinná pole

Sádrokartonové konstrukce

 

Systémy suché vnitřní výstavby  jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích bytových, občanských a průmyslových staveb. Technologický vývoj posunul využití klasických sádrokartonových konstrukcí do popředí pro své protipožární, akustické, tepelně izolační a stavební vlastnosti.V moderních konstrukcích se používají i kombinace sádrokartonu s dalšími materiály, např. se sádrovláknitými a cementotřískovými deskami.

 

 1. Půdní vestavby
 2. Podhledy
 3. Příčky, předstěny
 4. Protipožární konstrukce
 5. Bezpečnostní konstrukce
 6. Modré akustické systémy
 7. Konstrukční systémy do mokrých interiérů "Aquaroc"

 

 

 rigips2.jpg                                                                       

 

 

 

"Z historie pro zajímavost"

Krátce před koncem minulého století v roce 1894 experimentoval Američan Augustine Sackett se sádrou a filcovým papírem. Jeho cílem bylo vyrobit desky k obkládání stěn a stropů. Desky měly být odolné vůči nárazům, protržení a měly se upevňovat pomocí hřebíků. Měly být také odolné vůči ohni a mít hladký a suchý povrch.
Deska byla v USA patentována dne 22.5.1894.
Z těchto výzkumů vzniklé sádrokartonové desky, které měly sádrové jádro a jako zpevnění opláštění papírem se začaly asi od roku 1910 používat jako protipožární vnitřní obložení na trámky u venkovských domků.
Speciální stroje umožnily po 1. světové válce masovou produkci. V Evropě vznikla první továrna na sádrokartonové desky v Anglii. Jednalo se o firmu, která se poté stala zakladatelem skupiny BPB.
V roce 1938 vznikla výrobna "Rigauer Gips- und Zementwerke" v Rize. Jednalo se o první výrobnu na Evropské pevnině. Tato výroba byla v roce 1945 přestěhována do Německa, kde se továrna přejmenovala na Rigips. V Evropě se nejdříve úplně neznámý materiál prosazoval velice pomalu. Na prvních stavbách vznikly první pracovní návody k použití sádrokartonových desek. Koncem 50. let, byla vyvinuta protipožární deska. Deska je vyztužena skelnými vlákny.
Díky skelným vláknům rozptýleným v sádrovém jádře, si deska i po odpaření krystalické vody udrží svůj tvar, nerozpadne se a tím zajistí vyšší požární odolnost konstrukce. V 60. letech byly v Německu přijaty zásady pro montáž sádrokartonu; vznikly normy na výrobu desek a jejich zpracování. V 70. letech v době energetické krize v důsledku stoupajících cen ropy začalo obyvatelstvo více myslet na úspory energie. Státy přijaly zákony, které měly zajistit úspory energií. Nové budovy se začaly stavět s použitím lepších tepelně izolačních systémů. Staré domy byly rekonstruovány tak, aby tyto nové normy splnily. V této době se sádrokartonové systémy začaly výrazně prosazovat. V poslední letech hrají důležitou roli i další aspekty. Do popředí důležitosti se dostaly otázky zdravotní nezávadnosti, hospodaření s odpady, ekologie, recyklace a lepší logistika.

 

Copyright 2024 - Tomáš Dominik, Hradec Králové, Tel: 776 391 975