Pro ukázku aplikace strojních omítek nás prosím kontaktujte s předstihem dvou týdnů.
Hledáme omítkáře na strojní sádrové omítky.
- strojní omítky a stěrky
- montáž sádrokartonu
- akustické a minerální podhledy
- lité anhydritové podlahy
- obkladačské práce
- malířské a natěračské práce
* - povinná pole
Sádrokartonové konstrukce
Systémy suché vnitřní výstavby jsou určeny pro širokou oblast použití v interiérech, a to jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích bytových, občanských a průmyslových staveb. Technologický vývoj posunul využití klasických sádrokartonových konstrukcí do popředí pro své protipožární, akustické, tepelně izolační a stavební vlastnosti.V moderních konstrukcích se používají i kombinace sádrokartonu s dalšími materiály, např. se sádrovláknitými a cementotřískovými deskami.
- Půdní vestavby
- Podhledy
- Příčky, předstěny
- Protipožární konstrukce
- Bezpečnostní konstrukce
- Modré akustické systémy
- Konstrukční systémy do mokrých interiérů "Aquaroc"
"Z historie pro zajímavost"
Krátce před koncem minulého století v roce 1894 experimentoval Američan Augustine Sackett se sádrou a filcovým papírem. Jeho cílem bylo vyrobit desky k obkládání stěn a stropů. Desky měly být odolné vůči nárazům, protržení a měly se upevňovat pomocí hřebíků. Měly být také odolné vůči ohni a mít hladký a suchý povrch.
Deska byla v USA patentována dne 22.5.1894.
Z těchto výzkumů vzniklé sádrokartonové desky, které měly sádrové jádro a jako zpevnění opláštění papírem se začaly asi od roku 1910 používat jako protipožární vnitřní obložení na trámky u venkovských domků.
Speciální stroje umožnily po 1. světové válce masovou produkci. V Evropě vznikla první továrna na sádrokartonové desky v Anglii. Jednalo se o firmu, která se poté stala zakladatelem skupiny BPB.
V roce 1938 vznikla výrobna "Rigauer Gips- und Zementwerke" v Rize. Jednalo se o první výrobnu na Evropské pevnině. Tato výroba byla v roce 1945 přestěhována do Německa, kde se továrna přejmenovala na Rigips. V Evropě se nejdříve úplně neznámý materiál prosazoval velice pomalu. Na prvních stavbách vznikly první pracovní návody k použití sádrokartonových desek. Koncem 50. let, byla vyvinuta protipožární deska. Deska je vyztužena skelnými vlákny.
Díky skelným vláknům rozptýleným v sádrovém jádře, si deska i po odpaření krystalické vody udrží svůj tvar, nerozpadne se a tím zajistí vyšší požární odolnost konstrukce. V 60. letech byly v Německu přijaty zásady pro montáž sádrokartonu; vznikly normy na výrobu desek a jejich zpracování. V 70. letech v době energetické krize v důsledku stoupajících cen ropy začalo obyvatelstvo více myslet na úspory energie. Státy přijaly zákony, které měly zajistit úspory energií. Nové budovy se začaly stavět s použitím lepších tepelně izolačních systémů. Staré domy byly rekonstruovány tak, aby tyto nové normy splnily. V této době se sádrokartonové systémy začaly výrazně prosazovat. V poslední letech hrají důležitou roli i další aspekty. Do popředí důležitosti se dostaly otázky zdravotní nezávadnosti, hospodaření s odpady, ekologie, recyklace a lepší logistika.